Acne Bakım


Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur. Ancak bu hem yağlı ve karma ciltte sivilcelenme olacağı anlamına gelmez.Çünkü bu tamamen hormanların etkisi ile salgılanan yağ(sebum) oranı ile ilgilidir.

Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur. Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar,cildin oksijen ile temas edip hava almasını engeller. Bu da zaman içerisinde cildin son derece solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için olusan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlasarak akne ve kistik aknelere dönüsebilir.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus cildin doğru ürünler kullanılarak temizlenip,dezenfekte edilmesidir.Ayrıca sivilceleri sıkmak da çok sakıncalı bir işlemdir. Bu daha sonra sivilcelerin enfekte olmasına ve daha çok yayılmasına ve sıkılan yerlerde iz ve lekelerin kalmasına neden olabilir.

Biz Lavinia'da bu konuda herşeyden önce kişinin cilt yapısı, yaşı, yeme-içme alışkanlıkları ve sivilce yoğunlugu gibi konulari gözönünde bulundurarak işleme başlıyoruz.Sivilce bakımı için tamamen bu yönde geliştirilmiş özel ürünler (AHA'lı) kullanarak cildin derinlemesine temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini, siyah noktalardan arınmasını, yağ (sebum) salgısının dengelenmesini, gözeneklerin sıkılaşmasını ve en önemlisi hiçbir şekilde sıkma işlemi yapmadan sivilcelerin kurutulmasını ve yenilerinin çıkışının önlenmesini sağlamaktayız. Eğer çok yoğun bir akne problemi ile karşı karşıya isek o zaman bir hekime danışarak hormon testi yapılmasını öneriyoruz. Çünkü bazı akne türlerinde sadece cilt bakımı yetersiz kalabiliyor ve programın ağız yolu ile alınacak ilaçlar ile de desteklenmesi gerekebiliyor.

Sivilceler ve akneler sizin için sorun olamsın. Bilin ki; düzenli ve doğru bakım ile kolayca kontrol altına alınacaktır.

Áprilisi bolondok napja jön. Csinálja barátait a soha véget nem éro hamis frissíto képernyon a számítógépükön. Ülj le és nézd meg a reakciókat.