Erkek Epilasyon


İstenmeyen tüyler her zaman kadınların korkulu rüyası olduğu gibi erkeklerinde korkulu rüyası oldu. Bu durum da erkekleri de epilasyon yaptırmaya itti.

Kadınların yakından ilgilendiği istenmeyen tüylerden kurtulma yolu olan lazer epilasyon, artık erkeklerin de ilgi odağı. Erkeklerin kadınlara oranla daha sert ve koyu kılları da, lazerle yok etmeleri mümkün. Vücudunuzda istemediğiniz bölgelerinizde (sırt, göğüs gibi) oluşan kılların çözümünü lazerle bulabilirsiniz. Lazer epilasyonunu yaptıran erkeklere tuhaf bakılsa da bu doğru değildir. Lazer, bir nevi bir tedavi yöntemidir ve vücudunuzdaki fazla kıllardan kurtulmak istemeniz gayet doğaldır. Son zamanlarda da bu yola başvuran erkeklerin sayısı artmıştır.

Erkeklerin en çok epilasyon yapmayı tercih ettiği bölgeler; sırt, elmacık kemiği, koltuk altı, ense ve boyun bölgeleri. Fakat epilasyonda merak edilen bir konu var. Oda epilasyonun vücuda zarar verip vermediği. Lazer yoluyla kökleri yakılan kıllarda kullanılan ışın, sadece orta deriye kadar ulaşır. Bu durumda iç organlara ve alt deriye ulaşması mümkün değildir ve vücutta yayılma göstermez. Üst derinin de yanmaması adına soğutma sistemleri kullanılır. Böylelikle o bölgenin de zarar görmesine engel olunur. Cilt ve kıl tipine uygun enerji verildiği takdirde, ciltte iz bırakmaz. Sadece bronz tenlerde uygulandıktan sonra 6 ay gibi bir süre o bölgede beyaz lekeler oluşabilir.

Erkeklerin lazer epilasyonundan önce kökten kıl almamaları gerekmektedir. Bununla beraber aşırı uzun kıllarla da epilasyona girilmemelidir. Solaryuma girilmemesi ve aşırı güneşte kalınmamış olması gerekir. Lazer epilasyon yaptırılacak bölgede, kıllarda sarartma yapılmamış olmalıdır. Sonrasında dikkat edeceğiniz şeyler ise epilasyondan sonra ılık suyla duş alınabilir. Vücudu tahriş edecek herhangi ir şey sürülmemelidir. Epilasyondan sonra en az üç gün süreyle yoğun güneş ışığından korunmanız gerekir. Bu tavsiyelere uyduğunuz takdirde, lazer epilasyonun zararını görmezsiniz.