Manikür


Eller, vücudun diğer bölgelerine oranla daha az yağdokusuna sahip olduğundan çok çabuk kurur. Bu nedenle, ellerdeki cildin daha fazla korunmaya ihtiyacıvardır. Hands!Up cilt bakım serisiyle sunulan özel manikür el bakımında, el cildinin ihtiyaçduyduğu nemi ilk bakımda hissedeceksiniz. Ellerinizi Sevin…
 
 
 Manikür Nedir?
 
 
 
 El ve tırnak bakımıdır. Normal süresi 15 gündür. Ancak isteğe bağlı haftada bir de olabilir. Faydaları: Estetik ,hijyenik ,özellikle sağlık açısından bir çok faydası vardır. Yanlış manikür yapılması durumunda şeytan tırnakların çıkması, tırnak kırılmaları, tırnak boşalmaları gibi onlarca olumsuz sonuç doğurabilir.
 
 
 
 Hijyen Kurallarına Uyuluyormu?
 
 Divaform El Ayak bakım merkezlerimizin tamamında insan sağlığı en hassasiyet gösterdiğimiz konuların başında gelmekte ve hijyen kurallarına %100 uyulmaktadır. Kullanılan metal malzemelerin tamamı özel Otoklav sterilizasyon cihazı ile sterilize edilmekte ve her müşteri için kapalı poşetlerde muhafaza edilmektedir.
 
 
 
 Bilinçsizce yaptırılan manikür ile pedikürün, AIDS’ten Hepatit B'ye kadar birçok sağlık sorununa yol açtığı biliniyor. Uzmanlar bakımı yapan kişilerin mutlaka eğitimli olması gerektiğini söyleyerek bütün kadınlara önemli uyarılarda bulunuyor.
 
 * - El-ayaklardaki doku sertleşmeleri
 * - Taban çatlakları
 * - Doku kabalaşmaları
 * - Nasırlar, mantarlar ve tırnak yatağı problemleri
 * - Manikür-pedikür işlemleri
 
 
 Ellerimize özen gösterelim
 
 Sadece ayaklar değil ellerimiz de bizim için önem taşımaktadır. Devamlı göz önünde olan ellerin düzgün ve zarif görünmesi için enstitü bakımlarının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Sıcak su, soğuk su, deterjanlar, evde kullanılan temizlik malzemeleri, güneş, soğuk, yağmur, deniz, toprak gibi etkiler elleri yıpratır. Tüm çıplaklığı ile her zor koşula açık kalan ellerimizi şımartmamız gerekmektedir. Ellerimiz için en başta yapmamız gereken tek şey suyla yapılan tüm işlemlerde lastik eldiven kullanmaktır. İkinci olarak ise soğuk hava sert el derisine ve çatlamalara yol açar. Çatlaklara kir, bakteri ve mikroplar girebilir. Bunları en aza indirmek için ellere mutlaka peeling uygulamaları, tırnak içi içinse fırçalama kesinlikle yapılmalıdır. Bu uygulamalar sık sık tekrarlanırsa el derisinde ve çatlamalarda iyileşme gözle görülür oranda olur, bakteri ve mikrop ile bulaşan hastalıklardan korunmuş oluruz.