Oksijen Bakım


Cildin erken yaşlanmasında en önemli dışsal faktör güneş.Ultraviyole hasarından oluşan ve adına foto yaşlanma denen etki bu aylarda cildi tehdit ediyor. Bu tehdite karşı koymak için pek çok önlem var…
Vücudumuzun güneş gören yerleri ile diğer alanlar karşılaştırıldığında kolaylıkla fark edilebilen bir durumdur. Güneş, cildin elastin yapısına zarar verirken elastikiyeti azaltır.
DNA yapısı zarar gören ve kendini yenilemesi yavaşlayan cildin kolajen parçalanır ve kolajen sentezi bozulur. Böylelikle yaşlanma belirtileri hızlı biçimde gözlenir. Cilt kırışıklıkları cildin bozuk görünümü ile birlikte artık yüz güzelliğimiz tehlike altına girmiş demektir.
Güneş söz konusu olduğunda genç yaşlı çocuk demeden korunma önlemlerinin yüksek oranda alınması gerekir bu dikkat öncelikli olarak sağlık adına gösterilmesi gereken özendir. Ancak diğer taraftan orta yaşla birlikte özellikle hanımların genç bir ten için daha fazla özen göstermesi gereken bir durumdur.

OKSiJENSiZLiK YAŞLANDIRIYOR
Vücut için yaşamsal önem taşıyan oksijen cilt güzelliği ve gençliği içinde hayati değer taşır. Oksijen yetersizse cilt bozulur. Kanımızda dolaşan oksijen yaşın ilerlemesi ve olumsuz çevre koşullarının etkisiyle azalmakta yaşlanma, dolaşım yetersizliği gibi sebeplerle cildin bozulmasına neden olmaktadır. Araştırmalar, 20 yaşından itibaren cildin oksijieni yeterli miktarda alamadığını gösteriyor.

20′li yaşların ortalarından itibaren de bu oran yüzde 25′e, 40′lı yaşlarla birlikte yüzde 50′lere ulaşıyor. Cilt oksijenin bir kısmını dolaşımla bir kısmını ise havadan alır. Ancak bu özellik yaşlanmaya bağlı olarak azalır,cildin havadan oksijeni alım yeteneği giderek azalır. Bu yeteneği bozacak sigara, hava kirliliği uykusuzluk, stres gibi olumsuz faktörlerin eklenmesiyle oksijen alımı düşer cilt hızla bozulmaya yaşlanmaya başlar.

Gerek genel vücut sağlığı gerekse cilt sağlığı için oksijen alım yeteneği azalan bedene oksijen takviyesi cildi gençleştiren muhteşem bir çözümdür. Oksijen uygulamasının yüze uygulanan özel bir tekniği vardır. Bu teknik derinin oksijenlenmesini sağlar haftada bir uygulanacak kür 6 hafta sonunda ayda 1 kere uygulanmasıyla cildin gerilmesini ve canlanmasını sağlıyor. Bu yöntemle cildinize günlük canlılık da kazandırabilirsiniz.

‘JET LiFT’LE AMELiYATSIZ BAKIM
Yaşlanan deri genç deriye göre kendini daha zor tamir ediyor Cildin elastik ve kolajen lif sayısını arttırarak cildin doğal ve kalıcı bir şekilde gençleştiren jet lift uygulaması özellikle tatil dönüşü güneşe maruz kalan ciltlerin ihtiyacı olan bir uygulamadır.

Güneşin tüm zararlı etkilerini ortadan kaldırmaya yönelik olarak özellikle de yaşlanma etkisiyle savaşan jet lift uygulaması hücrenin kendini tamir aktivitesiyle cildin nem ve su tutma kapasitesini arttırıyor. Jet lift uygulamasının bir başka etki alanı güneşin neden olduğu cilt lekelerini iyi etmesi.

Oksijen terapi Nedir?
Oksijen terapi yüksek basınç yardımı ile deri altına verilerek ı bölgenin bol oksijenlenmesini sağlamaktır. Bu şekilde hücreler mevcut işlevlerini çok daha iyi yerine getirerek çok daha sağlıklı bir şekilde çalışırlar.Böylelikle ciltte colojen üretimi artarak daha gergin ve gen bir görüntü sağlar. Oksijen terapi sırasında kullanılan ürünlerde oksijen terapiye özel etkinliğini arttıran ürünlerdir. Aynı zamanda ev kullanım ürünleri de iyileştirme de tamamlayıcı olur.

Bol oksijen hücreler üzerinde yanma etkisini arttırmak gibi bir etkiyse de sahiptir. Böylelikle yağların parçalanması dolayısı ile selülit görüntüsünde azalmasında ve bölgedeki sıklaşmanın sağlanmasında etkili olur. 

Oksijen terapi ile lekelerin yok edilmesi veya hafifletilmesi?

Güneş lekesi
Akne lekesi
Doğum lekesi
Yaşlılık lekesi
Çiller

Lekelerin yok edilmesinde son derece başarılı olan sistem hiç bir yan etkiye sahip değildir. Kimi lekelerde bir seansta etki gösterirken kimi lekelerde bir kaç seans gerekebilir.


Oksijen terapi Nerelerde kullanılır ?
Yüzeysel olarak (deri üstü )
Cilt gençleştirmede
Sivilce giderilmesi
Leke giderilmesi
Cilt sıklaştırmada 
Cildin nem ihtiyacının giderilmesi
Çatlak bakımda
Selülit bakımında
Kür şeklinde nefes yolu ile 
Vücut bağışıklık sisteminin arttırılması
Yaraların hızlı iyileşmesinde 
Dolaşım bozukluklarının giderilmesi
Zihinsel performansın arttırılması

Oksijen terapi Kimlere uygulanır?
Ciddi sağlık problemi yaşamayan herkese uygulanabilecek herhangi bir yan etkisi olmayan bir sistemdir.
Oksijen terapi Ne kadar sürede sonuç verir? 
Birkaç seans sonra sonuçlarını görmeye başlayabilirsiniz. Tam sonuçlar 7-8 seans sonrasında görülür.