Ozon Sauna


Ozon sauna sağlığı kötü yönde tehdit eden yağ asitleri, metabolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ozon saunada 30 dakikalık seansta, infrared tedavinin de eklenmesiyle 600-1000cc ter ve 400–500 kalori ile istediğiniz kadar kilo kaybedebilirsiniz. Oksijen yağı yakarak enerjiye dönüştürdüğünden hem kilo kaybeder hem de enerji kazanırsınız. Ayrıca ozon sauna infrared, hidroterapi ve aromaterapi gibi yöntemlerle kombine edildiğinde bir seansta istenirse 600 kalori vermeniz ve yağ dokusunu eritmeniz mümkündür.

Genel Bilgiler
Atmosferin en önemli gazı olan ozon, güneşten gelen yüksek enerjili ultraviyole ışınları emerek dünyadaki yaşam için mutlak gerekli olan oksijenin üretilmesini sağlar ve zararlı ışınların yeryüzüne inmesini engeller. Hastalıkların tedavisinde 150 yıldan daha uzun süredir kullanılan medikal ozon, Avrupa, Latin Amerika ve Amerikada da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Medikal ozon kurallara uygun olarak yapıldığında hiçbir yan etkisi olmayan, güvenli, pratik ve etkili bir yöntemdir.

Ozonun Etki Mekanizmaları 
• Ozonterapinin bakterilerin, virusların ve mantarların ölümüne neden olarak bütün enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır 
• Kan dolaşımını düzenleyerek lökosit(beyaz kan hücrelerinin) oluşumunu arttırır ve fonksiyonlarını düzenler. 
• Alyuvarlar(eritrositlerin) elastikiyetini ve fleksibilitesini arttırarak kılcal damarlardan(kapillerden) geçişini hızlandırır. Kanın doku seviyesinde oksijeni bırakmasını sağlayan enzim(2,3 DPG) miktarında artış meydana gelir.

• Bağışıklık(Savunma) siteminin önemli maddelerinden interferonun seviyesini ve bağışıklık sisteminin mihenk taşı sayılan İL–2 üretimini belirgin olarak arttırır, Tümör Nekroz faktörün oluşumunu tetikler.

• Kanser hücrelerinin bölünmesini ve yayılmasını engeller. 
• Detoks(Toksinlerden arındırıcı) özelliği ile vücudumuzdaki kimyasalların (deterjan, katran, petrol ürünleri, sigara, ilaç v.s. ilaç atıkları ve asidik maddeleri) vücuttan atılmasını sağlayarak azaltır. 
• Ağrı kesici özelliğini vücudun beta endorfin ve norepinefrin gibi doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak yapar.