Pedikür


Bakımlı ayaklar mükemmeldir: çok hoş görünürler, çok çekicidirler ve bizim iyi hissetmemizi sağlarlar. Divaform ürünleri mükemmel bir ayak bakımı için gerekli olan tün faktörleri barındırır. Divaform pedikür , ayaklarınıza olan ilginizi arttırmayı garanti eder. Uygulamalarda dezenfektan tabletler ile ayaklarınızdaki bakteriler etkisiz hale getirilir.


Pedikür nedir?

Ayak sağlığı ve bakımıdır. Ayak tabanı ve parmak bakımı, ayrıca tırnaklarda meydana gelen problemleri gidermek veya tamamen yok etmekte kullanılan bakım şeklidir.


Hijyen Kurallarına Uyuluyormu?

Divaform Ayak bakım merkezlerimizin tamamında insan sağlığı en hassasiyet gösterdiğimiz konuların başında gelmekte ve hijyen kurallarına %100 uyulmaktadır. Kullanılan metal malzemelerin tamamı özel Otoklav sterilizasyon cihazı ile sterilize edilmekte ve her müşteri için kapalı poşetlerde muhafaza edilmektedir.

Ayaklarımıza özen gösterelim

Ciddi hastalıların habercisi olabilen ayaklarımızı kendi yaptığımız hatalar yüzünden de problemli hale getirebiliriz. İnsan günde ortalama 8 ila 10 bin arasında adım atar. Hayat boyu atılan adımlar toplandığında 185 bin kilometre eder ki bu da dünyanın çevresinin 4 katıdır. Ayakta 26 kemik, 33 eklem, 107 bağ ve 19 kas vardır. İnsan vücudundaki kemiklerin 1/4′ ü ayaklardadır. Erkelere oranla kadınların ayaklarında ki sorunlar 4 kat daha fazladır. Bunun en büyük sebebi topuklu, sivri burun ayakkabılardan kaynaklanmaktadır.